Народна  музика – це наші витоки, це душа народу. Тому із великою відповідальністю викладачі  цього відділу ставляться до своєї міссії– зберегти та передати молодшому поколінню  любов до народної  музики та до народних інструментів. Життя іде вперед, вносячи зміни і в нашу професію. Сьогодні ці інструменти переживають нове життя, коли розширюється коло їх можливостей та використання. Значно збагатився  репертуар: від класики до сучасної музики (навіть року), не забуваючи, звичайно, про обробки народних мелодій.

 

На відділі народних інструментів працюють 7 викладачів: Гнедько Л.М., Ніколаєв Ю.Г., Бурлакова Г.О., Пазушенко Л.В., Ярославцева Я.Ю., Морозова М.С., Гетьман А.А.

 

Завідуюча відділом -  Пазушенко Леся Вікторівна.

 

Учні опановують мистецтво гри на різних народних інструментах: домрі, акордеоні, баяні, гітарі. Крім того, діти мають змогу додатково освоювати оркестрові інструменти – тенор, альт, балалайку, ударні народні інструменти.

 

За останні  роки учні відділу перемагали та брали участь в обласних конкурсах «Херсонський Первоцвіт», «Первоцвіт-дебют», «Дніпрова хвиля» та конкурсі баяністів-акордеоністів ім.П.М.Башмакова.

 

На відділі створені та активно працюють колективи: оркестр народних інструментів, фольклорний ансамбль, ансамбль гитаристів. Всі вони активні учасники конкурсів.

 

Оркестр народних інструментів (керівник Галина Бурлакова) є переможцем регіонального конкурсу «Дивограй - 2011» в  м.Миколаїв, лауреатом ІІІ премії обласного конкурсу «Херсонський первоцвіт - 2011», учасником регіонального конкурсу «Чумацький шлях - 2010» ( м. Нова Каховка).

 

Фольклорним ансамблем керує Яна Ярославцева.

 

Ансамблем  гітаристів "Сlassicus" керує Юрій Ніколаєв.  На обласному конкурсі молодіжного народного інструментального виконавства «Дивограй» колектив став лауреатом ІІ премії, в обласному конкурсі «Херсонський Первоцвіт - 2014» колектив став лауреатом ІІІ премії.

 

За останні  роки продовжили музичну освіту такі  учні відділу: Любов Ігор, Лях Сергій (викл. Євген Полторак ), Прокопів Тетяна (викл. Леся Пазушенко ),  Куц Ольга, Кузнецов Олег (викл. Юрій Ніколаєв).

 

З 2014 році раз в два роки успішно проводиться   Відкритий міський фестиваль-конкурс народних мелодій "Барвінок", організований Управлінням культури Херсонської міської та Школою мистецтв №1.

 

Активну концертну діяльність ведуть і викладачі відділу – це як сольні  виступи, так і робота в музичних колективах. Міжнародному фестивалі  інструментальної музики " Ренесанс гітари - 2014 " в м. Гомель (Білорусь).

 

Викладач по класу бандури Яна Ярославцева на Регіональному відкритому фестивалі-конкурсі народно-інструментальної музики «Золота струна» у м. Миколаєві стала володарем I премії.

 

Такий приклад викладачів є найкращим стимулом для зацікавлених занять їх вихованців!