Предмети "сольфеджіо" та "музична література" мають важливе значення для комплексного навчання та виховання дитини, розвивають загальну естетичну культуру учнів.

 

     На відділі працюють три  викладача:  Козлова Олена Михайлівна - зав.відділом,  Януш В.М., Саліванова А.О.

 

     Для стимулювання творчої активності та зацікавленості учнів щорічно проводяться творчі змагання та конкурси:

  1. Музичні вікторини, присвячені творчості  видатних композиторів.
  2. Конкурс на кращий запис музичного диктанту.

 

     З 2011 року проходить  шкільний конкурс юних  музикознавців «Золота нота». Переможці цих змагань  стають  учасниками обласної теоретичної олімпіади  з сольфеджіо та музичної літератури та обласного конкурсу «Золотий ключ».

 

     Викладачами відділу ведеться робота по розробці нових  посібників з сольфеджіо та  музичної літератури,  методичних посібників. Так, за останній рік викладачем Козловою О.М. були розроблені навчальні посібники: «Сольфеджіо 1, 2, 3 клас». Музична  література – ІІІ, IV, V та VI роки навчання. В вересні 2016 року відбувся Відкритий міський Круглий стіл з питання: "Методичні рекомендації щодо проведення випускного іспиту та рубіжного контролю з предмету "Сольфеджіо", в якому взяли участь завідуючі відділів музично-теоретичних дисциплін шкіл естетичного виховання міста та області. На Круглому столі були обговорені єдині вимоги випускного іспиту з предмету "Сольфеджіо", які одночасно стануть базою для вступних випробувань до музичного училища, а також розроблені орієнтовні завданя для рубіжного контролю в школах естетичного виховання. 

 

Викладачі відділу постійно ведуть концертно-лекційну роботу в навчальних закладах міста.

 

Музично-теоретичний відділ має відповідне технічне забезпечення. Кожна аудиторія оснащена відеоапаратурою. В 2014   році вперше відбувся Відкритий міський Брейн-ринг з музичної літератури (організатори Управління культури Херсонської міської ради та Школа мистецтв №1).